UT-4 - interfejs RS232/RS485/RS422-Ethernet

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: UT-4
  • Producent: ROGER
  • Dostępność: Produkt chwilowo niedostępny. Prosimy o wysłanie zapytania dotyczące czasu realizacji. Produkt chwilowo niedostępny. Prosimy o wysłanie zapytania dotyczące czasu realizacji.
  • szt.
  • Cena netto: 599,00 zł 736,77 zł
  • Niedostępny

Budowa i Przeznaczenie

Interfejs komunikacyjny UT-4 umożliwia komunikację z urządzeniami wyposażonymi w port szeregowy za pośrednictwem sieci komputerowej typu LAN lub WAN. Od strony portu szeregowego UT-4 może być skonfigurowany do standardu RS232, RS422 lub RS485, od strony sieci komputerowej posiada gniazdo 100/10 BaseT Ethernet. Układ UT-4 jest identyfikowany w sieci komputerowej za pośrednictwem numeru IP, który nadaje się w trakcie jego konfiguracji. Interfejs UT-4 umieszczony jest w obudowie z tworzywa sztucznego przystosowanej do instalacji na płaskim fragmencie podłoża (np. ścianie) i posiada trzy wskaźniki LED informujące o stanie zasilania (LED żółty) oraz przepływie danych odbieranych (LED czerwony) i nadawanych (LED zielony). Urządzenie zasilane jest z zewnętrznego źródła napięcia stałego 10...15VDC.

Interfejs UT-4 bazuje na zaawansowanym module elektronicznym Digi Connect ME firmy Digi Corp. (www.digi.com). Wszystkie programy narzędziowe dedykowane dla tego modułu mają automatycznie zastosowanie do interfejsu UT-4.

Uwaga: Nie zaleca się stosowania interfejsu UT-4 do obsługi systemów kontroli dostępu wyposażonych w kontrolery typu PR301 i PR201. Zalecenie to wynika z faktu że wystąpienie błędu w trakcie konfigurowania tego typu kontrolerów powoduje zawieszenie urządzenia i wymaga przeprowadzenia twardego resetu. Zagrożenie to nie występuje w odniesieniu do kontrolerów serii PRxx2 (PR302, PR402, PR602LCD) a także urządzeń serii PRxx11 (PR311SE, PR411, PR611, PR621). Kontrolery tego typu posiadają cechę transakcyjności przy przesyłaniu ustawień która powoduje że nawet po przerwaniu procesu konfiguracji kontroler samoczynnie przywraca poprzednie ustawienia i kontynuuje pracę na starych zasadach. Można wtedy ponownie podjąć kolejną próbę jego przeprogramowania.